OBCHŮDEK

Chceme podpořit a zvyditelnit různé tvořivé duše a právě BOM obchůdek nám v tom pomáhá. V našem obchůdku už byly prezentovány naušnice, fotografie s básněmi, výrobky z chráněné dílny, vánoční i velikonoční předměty a další. 

Originální tvorbu chceme prezentovat nejen na pódiu, ale i v BOM obchůdku. Každý klubový večer dáváme prostor i umění hmotnému. Tvoříte ve svém volném čase např. šperky, různé předměty z kůže, dřeva, z látky či keramiky? Vyrábíte marmelády, sirupy či mýdla? Fotíte, malujte či výtvarně všelijak tvoříte? Tak právě Vás se snažíme oslovit.

PRAVIDLA

bez kterých bychom byly trochu v chaosu :)

Kdo může předvést své hadmade-umění?
:: kdokoliv, kdo se nám přihlásí na email - eiva.openmic@gmail.com
:: 1 večer = 1 handmade

Kdy probíhají večery BOM?
:: jeden sobotní večer v lednu, březnu, květnu, září a listopadu
:: přesné termíny vždy uvádíme na přelomu roku
:: rok 2016 - 12. listopadu
:: rok 2017 - v jednání

Musím se přihlásit předem?
:: ANO. Hlaste se na emailu - eiva.openmic@gmail.com

Jaké jsou technické podmínky?
:: své předměty můžete prezentovat v prostoru bývalého výčepu v zadní částí půdní místnosti Grand pubu

:: výčep jsme neměřili, ale je to dřevem obložený prostor s oknem do hlediště a pár polic

KDO UŽ BYL V NAŠEM BOM OBCHŮDKU?

BOM#14 - OLGA KAKOVOVSKÁ a OMG cupcakes
Olga ostravská cukrářka. A co to ten cupcake vlastně je? Cupcake je v podstatě malý dortík, který je ozdoben nějakou polevou případně cukrářskou ozdobou. Cupcake se většinou servíruje v papírovém či alobalovém košíčku. Tohoto moučníku existuje nespočet receptů a je kolikrát na naší vlastní fantazii, jaké ingredience zvolíme

ROZMAR, někdy prý nezmar
Jmenuji se ROZprýmová MARta a bydlím v Bruntále. Mám několik koníčků, dnes jsou to přímo koně. Od mládí chodím zpívat do pěveckého sboru, dělám ruční práce a sbírám papírové obaly od čokolád. Z ručních prací mám ráda pletení, háčkování, vyšívání, šití. Pak jsem začala pracovat s papírem (skládání, lepení, pletení) a s plasty. Zkusila jsem si paličkování, quilling, omalovánky pro dospělé, kanzashi, řezané svíčky, pokouším se o keramiku, powertex, malování olejovými barvami, práci s kovem, korálky.... Jsem trpělivá, často pracuji od večera do ranních hodin, abych viděla výsledek započaté práce. Ráno mě nic nenutí, jsem již v důchodu. Ruční práce jsou náročné, nejsou nikdy náležitě finančně oceněny a kdo nezná tuto cenu, nikdy nepochopí, proč to vůbec děláme. Mým největším oceněním ručních prací je účast na Řemeslném jarmarku na hradě v Trenčíně a veletrhu Go v Brně a hlavně ocenění těch, kterým mohu udělat dárkem radost. Nabízím v e-shopuwww.rozprym.cz všechny své výrobky - praktické i méně praktické věci. Jsem schopná na váš vlastní návrh udělat skoro cokoli.

Nyní je období před velikonocemi, proto budu na akci BOM prodávat maličkosti na velikonoční výzdobu, které vás finančně nevyčerpají, a které si podle vzoru můžete vyrobit sami doma.

REMI
Zabýváme se cínovanými šperky, kameny a hand made, provádíme i kurzy cínování. Drobný prodej kamenů, pomůcek a doplňků k cínování a šperkařské práci.
Kontakt: https://cs-cz.facebook.com/remisperky/


POLÁRKA BRUNTÁL
Dovolte, abych Vám tedy naši Polárku představila. Poskytujeme pomoc a podporu lidem s mentálním postižením. Provozujeme denní sociálně terapeutickou dílnu, ve které se snažíme o co nejefektivnější začlenění těchto lidí do společnosti a tím zkvalitňovat jejich život.

Polárka je v Bruntále i jeho okolí ojedinělým zařízením. Denně ji navštěvuje 26 uživatelů, mužů i žen, ve věku od 18 do 64 let. Tito lidé nemohou najít pracovní uplatnění na chráněném ani běžném trhu práce. Díky dobré pověsti nemáme o uživatele nouzi. Uživatelé pracují ve 4 dílnách – výtvarné, keramické, tkalcovské, stolařské a odtud právě pramení všechny naše krásné výrobky.  
Kontakt: www.spmpbruntal.cz

PAVLA VOGELOVÁ
Ahoj jmenuji se Pavla Vogelová. Tvorbě šperků z cínu se věnuji asi 2 roky. K cínování mě přivedla moje kamarádka. Od té doby se stalo mou radostí a velkou závislostí. Cínované šperky vyrábím technikou měkkého pájení s drahými kameny, barevným sklem a popř. s korálky. Kameny si vyrábím intuitivně. Snažím se je energeticky čistit a nabíjet. Sklo mám ráda pro jeho barevnost. Každý kousek, který tvořím je originál. Vznikají jako zhmotnění mých návrhů nebo občasně momentálním nápadem. Mým cílem je, aby mé šperky přinášeli svým nositelům pozitivní energii a radost. Kontakt: retfox@seznam.cz


TVOŘENÍ OD ČERVENKY
Jmenuji se Barbora Červenková a miluji ruční práce. Můj svět je plný klubíček, látek, fima… Před pěti lety jsem začala vyrábět své první šperky – ze začátku pro sebe a své přátele. Nyní se účastním kreativních jarmarků a vyrábím na zakázky pod názvem „Tvoření od Červenky“, které můžete najít také na facebooku.
Kontakt: Tvoření od ČervenkyDAMBRA ART
Zdenka Rysová, tanec a kreativní tvorba, dva zájmy, které mě naplňují, uspokojují, nabíjí energií. Tanec - orientální už 14 let, vášeň, kterou neustále rozvíjím, zdokonaluji a přenáším na další tanečnice. Ruční tvorba vyplynula přirozeně k tanci - potřebovaly jsme šperky k tanečním kostýmům - nutnost se změnila v radost, otevřel se mi pestrý svět kreativního tvoření....Vyzkoušela jsem mnoho technik, oblíbila jsem si šité korálkování, křišťálovou pryskyřici a modelování z fimo hmoty. V současné době jsem propadla domácí výrobě přírodního mýdla metodou zastudena, která zachovává v mýdle cenné složky, můžu experimentovat s bylinkami, vůněmi... Testováno na rodině a přátelích.

Taneční info na www.dambrabr.cz, tvorba-v současné době jsem na mateřské dovolené, pár kousků bižu je v butiku Zdenky Skřehotové na náměstí v Bruntále, "mýdlový" kontakt zatím jen mailem: zdenka.rysova@seznam.cz

VENDY MARKOVÁ
Ve volném čase relaxuji tvořením drobností z různých materiálů. Vyrábím brože ze saténu a organzy, plstím z ovčího rouna, zkouším frivolitkování i korálkové šperky, drátkování. Ráda se učím různé techniky zpracování materiálů.
V poslední době mi nejvíc učaroval papír. Quilling - to je výtvarná technika stáčení tenkých papírových proužků, nabízí pro tvoření úžasné možnosti. Tuto techniku využívám ke zdobení různých předmětů, ale tvořím i dekorativní předměty jako velikonoční vajíčka, baňky nebo srdce. Můj obchůdek si můžete prohlédnout na internetových stránkách http://www.fler.cz/lewisie-1 , zde najdete také spoustu přáníček k různých příležitostem. Mojí specialitou jsou přání, která mají krásný 3D efekt.

FLORI.Z
V obchůdku pod názvem FLORI.Z najdete spoustu barevných a hřejivých výrobků vytvořených s láskou. Miluji pletení, háčkování, vyšívání a další techniky. Podléhám kouzku barev a přízím všeho druhu. Proto v mém obchůdku najdete hlavně výrobky z přízí, ale i z korálků a jiných materiálů. Čekají na Vás šperky, sponky, obaly na mobil, dečky, dekorace a jiné drobnosti. Jste rdečně zváni. Najdete mně také na internetových stránkách: www.fler.cz/flori-z.

DEKORMIX
Na začátku to byly pokusy o drobné dárky z kousků plastů. Poté, co se zdařilo zvládnout techniku gravírování a předměty se líbily, vznikl obchůdek DEKORMIX na stránce http://www.fler.cz/dekormix . Můžete zde najít náušnice a brože z plastů a další drobné výrobky. Při zájmu děláme i věci na objednávku "gravírované" na míru. Budeme rádi, když nás navšítite a budou se věci líbit. Také náš můžete kontaktoat dekormix@seznam.cz.

Žádné komentáře:

Okomentovat